Εκπαιδευτική Επίσκεψη στη ΣΜΥ στα Τρίκαλα Κύριο

Την Τετάρτη 14-2-2013 ομάδα 50 μαθητών της Γ? Τάξης συνοδευόμενοι από 3 καθηγητές επισκέφτηκαν τη Στρατιωτική Σχολή Μονίμων Αξιωματικών (ΣΜΥ) στα Τρίκαλα.   Η επίσκεψη ήταν προγραμματισμένη και ο καθ? ύλην αρμόδιος αξιωματικός Επχος (ΕΥ) κ. Τζερεμάκης Βασίλειος ενημέρωσε τους μαθητές μας με τρόπο λεπτομερή και απολύτως αντικειμενικό για τις στρατιωτικές σχολές αλλά και τη ΣΜΥ ειδικότερα.
    Έτσι οι μαθητές μας πληροφορήθηκαν τον τρόπο εισαγωγής στη σχολή, την εκπαίδευση και τον τρόπο ζωής κατά τη διάρκεια της φοίτησής  καθώς και τις επαγγελματικές προοτικές μετά την αποφοίτηση. Ειδική αναφορά έγινε στον τρόπο υποβολής της αίτησης και των απαραίτητων δικαιολογητικών, τα οποία θα κληθούν οι υποψήφιοι να υποβάλλουν.
    Αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε τον κ. Τζερεμάκη Βασίλειο για την προθυμία του να διευκολύνει τους ενδιαφερόμενους καθώς και τους γονείς τους.

smy trikala

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 07 Οκτωβρίου 2018 11:10