Επίσκεψη του 1ου ΓΕΛ Καρδίτσας στη Σ.Μ.Υ. Τρικάλων Κύριο

Τη Δευτέρα 18/12/2017 η Γ΄ Λυκείου του 1ου ΓΕΛ Καρδίτσας πραγματοποίησε διδακτική επίσκεψη στη Σ.Μ.Υ. Τρικάλων στο πλαίσιο της ενημέρωσης για τη σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών. Τους μαθητές συνόδευσαν οι καθηγητές: Νομικός Αναστάσιος., Γιολδάση Γιαννούλα , Ζέκη Ευθυμία και Χιώλου Χαρά.

Οι μαθητές και οι καθηγητές ενημερώθηκαν σχετικά με τις δεξιότητες και υποχρεώσεις των μελλοντικών υποψηφίων στις στρατιωτικές σχολές γενικά και ειδικά στη σχολή μονίμων υπαξιωματικών (όπλα και σώματα). Επίσης ξεναγήθηκαν από τους υπεύθυνους στους χώρους της σχολής καθώς και στο Στρατιωτικό Μουσείο, το οποίο στεγάζεται στον χώρο της Σχολής.

Η Δ/ντρια και οι συνοδοί καθηγητές ευχαριστούν θερμά τους υπεύθυνους της Σχολής( ΣΜΥ) για την φιλόξενη υποδοχή και τις πολύτιμες πληροφορίες τις οποίες μετέδωσαν στους μαθητές. smy 2017

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 23 Δεκεμβρίου 2017 07:48

Προσθήκη σχολίου

Σιγουρευτείτε πως έχετε εισάγει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες με το σύμβολο (*). Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.