Παρουσίαση του μυθιστορήματος "Το κορίτσι της Σμύρνης" Κύριο

"Το κορίτσι της Σμύρνης» είναι ένα μυθιστόρημα που αποτελεί προϊόν μιας συλλογικής συγγραφικής προσπάθειας 12 μαθητριών που είναι μέλη του Ομίλου Λογοτεχνίας του σχολείου μας. Οι μικροί λογοτέχνες μας ολοκλήρωσαν τη συγγραφή του μυθιστορήματος με την καθοδήγηση των καθηγητών τους, της φιλολόγου κ. Χρ. Μπαμπαράμου και του φιλολόγου και συγγραφέα κ. Ευάγγελου Ντελή. Το βιβλίο τυπώθηκε με χορηγία της Συνεταιριστικής Τράπεζας Καρδίτσας και παρουσιάστηκε κατά τη διάρκεια εκδήλωσης που πραγματοποιήθηκε στις 21/06/2021 σε αίθουσα κεντρικού ξενοδοχείου.

Μηνύματα στην εκδήλωση απέστειλαν ο Υπουργός κ. Κων. Τσιάρας και οι βουλευτές κ.κ. Ασ. Σκόνδρα και Σπ. Λάππας, καθώς και ο Δντης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Καρδίτσας κ. Σωκ. Παππάς, τα οποία και διάβασε η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου κ. Γ. Σιόβα που συντόνιζε και την εκδήλωση, ενώ εκ μέρους του σχολείου για τη αξιέπαινη προσπάθεια των μαθητριών μίλησαν η Υποδιευθύντρια κ. Μαρ. Καμπόση μεταφέροντας και το μήνυμα της Δ/ντριας κ. Αναστ. Τσιούντου, καθώς και οι εκπαιδευτικοί του Ομίλου Λογοτεχνίας κ.κ Χρ. Μπαμπαράμου και Ευαγ. Ντελής.

Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για την άψογη διοργάνωση, τη Συνεταιριστική Τράπεζα Καρδίτσας που ως χορηγός στάθηκε από την αρχή στην όλη προσπάθεια . Ευχαριστούμε επίσης και το Hotel Arni για την δωρεάν παραχώρηση της αίθουσας για την πραγματοποίηση της εκδήλωσης.

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 23 Ιουνίου 2022 21:44