Πρόσκληση για κάλυψη κενών θέσεων φοίτησης Κύριο

Μετά την ολοκλήρωση της α΄ φάσης εγγραφών των μαθητών/τριών στις Β΄ και Γ΄ τάξεις και σύμφωνα με τα οριζόμενα στην με αριθμ. 61/ΔΕΠΠΣ/8-9-2021 (ΦΕΚ 4100/τΒ΄/8-9-2021) απόφαση της Διοικούσας Επιτροπής και τις οδηγίες της Επιστημονικής Επιτροπής Προτύπων και Πειραματικών Σχολείων (Ε.Ε.Π.Π.Σ.), προκηρύσσουμε τουλάχιστον:

Δώδεκα (14) θέσεις φοίτησης στη Β΄ τάξη και
Τέσσερις (04) θέσεις φοίτησης στην Γ΄ τάξη
του 1ου Πειραματικού Γενικού Λυκείου Καρδίτσας για το σχολικό έτος 2023-24.

Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών που επιθυμούν να εγγραφούν στο 1ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Καρδίτσας να υποβάλουν την επισυναπτόμενη αίτηση-δήλωση εγγραφής αυτοπροσώπως ή ηλεκτρονικά στο email του σχολείου (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ) μέχρι και την Πέμπτη 21/9/2023 και ώρα 10:00 π.μ.. Σημειώνεται ότι η αίτηση πρέπει να υποβληθεί και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες.

Οι παραπάνω θέσεις θα πληρωθούν μετά από διαδικασία κλήρωσης η οποία θα λάβει χώρα στις εγκαταστάσεις του σχολείου την Πέμπτη 21/9/2023 στις 11:00 π.μ.

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 20 Σεπτεμβρίου 2023 18:09