Ο νέος διευθυντής του σχολείου μας κ. Κατσάρος Φώτιος απένειμε τους τίτλους στους μαθητές που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό Juvenes Translatores 2016. Τους ευχαρίστησε για την προσπάθειά τους κι ευχήθηκε οι μελλοντικές δοκιμασίες τους να στέφονται πάντα με επιτυχία με πρώτη και βασική τη συμμετοχή τους στις Πανελλήνιες εξετάσεις.

Το 1ο ΓΕΛ Καρδίτσας για άλλη μια φορά αποδεικνύει το ενδιαφέρον των μαθητών του για το Ευρωπαϊκό γίγνεσθαι και συνεχίζει να αγωνίζεται ώστε οι σημερινοί έφηβοι να αποτελέσουν ορόσημο στην προσπάθεια για την Ευρωπαϊκή ολοκλήρωση.

Συγχαρητήρια στους Κάσσου Σταυρούλα, Τσίτου Ρενάτα, Φειδογιάννη Δέσποινα και Γκρίτζιο Θανάση.

Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 15 Μαρτίου 2016 21:57