Η Ομάδα Καλαθοσφαίρισης του Σχολείου μας Πρωταθλήτρια του Νομού Κύριο

basket2012 13Στο κλειστό Γυμναστήριο της πόλης την Τετάρτη, 6/2/2013 διεξήχθησαν οι τελικοί Καλαθοσφαίρισης Αγοριών Λυκείων. Αντιμέτωπες βρέθηκαν οι ομάδες του 1ου ΓΕ.Λ. Καρδίτσας και του 4ου ΓΕ.Λ. σε έναν αγώνα που κυριάρχησε πάνω από όλα το αθλητικό πνεύμα, η μεγάλη προσπάθεια των μαθητών και η υψηλή αγωνιστική ποιότητα και δεξιοτεχνία. Νικήτρια ομάδα αναδείχτηκε το 1ο Γ.Ε.Λ. Καρδίτσας, με σκόρ 65-37, η ομάδα του οποίου απαρτίζονταν από τους μαθητές Καραπέτσα Γ, Αναγνωστόπουλο Ι., Ναούμ Σ., Μυργιώτη Ν., Φαλιάγκα Μ., Πανταζή Δ., Φαλιάγκα Α., Κοντό Π., Γάκης Σ., Νικολάου Α., Παππά Κ. Την ομάδα καθοδηγεί, φροντίζει και εμπνέει ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής του σχολείου, Γιώργος Καρακαντάς. Την Πέμπτη 21-2-2013 αγωνίζεται η ομάδα καλαθοσφαίρισης του 1ου Λυκείου Καρδίτσας με την αντίστοιχη ομάδα του 4ου Λυκείου Βόλου για την δεύτερη φάση των σχολικών αγώνων.

Τους ευχόμαστε ολόψυχα, Καλή Επιτυχία!!!

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 18 Οκτωβρίου 2014 08:07