Οι μαθητές ...πρωταγωνιστές στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή Κύριο

Την  Τρίτη 23 Δεκεμβρίου, οι καθηγητές και οι μαθητές του σχολείου μας, αφού παρακολούθησαν τη λειτουργία στον Ιερό Ναό της Ζωοδόχου Πηγής, στις Καμινάδες, πραγματοποίησαν τη Χριστουγεννιάτικη γιορτή στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του χολείου.

Εντυπωσιακή ήταν η πρωτοβουλία και η συμμετοχή των μαθητών μας  στη διοργάνωση της γιορτής. Μαθήτριες και μαθητές και από τις τρεις τάξεις τραγούδησαν τα κάλαντα και παρουσίασαν με εντυπωσιακό τρόπο ένα Χριστουγεννιάτικο θετρικό, μεταφέροντας τη γιορτινή ατμόσφαιρα των ημερών  στο σχολείο.
Οι μαθητές επίσης ερμήνευσαν διάφορα τραγούδια με τη συνοδεία της σχολικής ορχήστρας.

Τέλος η γιορτή έκλεισε με γλυκά και ευχές για καλές γιορτές.

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε το φωτογραφικό άλμπουμ της γιορτής

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 25 Δεκεμβρίου 2014 17:21