Προκήρυξη Διαγωνισμού για την εισαγωγή φοιτητών στη Σχολή Αξιωματικών και σπουδαστών στη Σχολή Πυροσβεστών Κύριο

Υποψήφιοι που έχουν τα προσόντα και τις προϋποθέσεις και επιθυμούν να εισαχθούν σε Σχολή της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, μπορούν να υποβάλουν ηλεκτρονικά αίτηση-υπεύθυνη δήλωση στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος: www.fireservice.gr σε ηλεκτρονική εφαρμογή που θα λειτουργήσει από την Πέμπτη 28/05/2020 έως και την Πέμπτη 04/06/2020 (συμπεριλαμβανομένου του Σαββατοκύριακου). Μετά την ημερομηνία αυτή δεν θα είναι δυνατή η υποβολή της παραπάνω αίτησης-υπεύθυνης δήλωσης.

Μετά την υποβολή της ηλεκτρονικής αίτησης-υπεύθυνης δήλωσης οι υποψήφιοι μεταβαίνουν αυτοπροσώπως από την Παρασκευή 29/05/2020 έως και την Παρασκευή 05/06/2020 και από ώρα 08:00΄ έως ώρα 16:00΄ (συμπεριλαμβανομένου του Σαββατοκύριακου), στις έδρες των Διοικήσεων Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Νομών (ΔΙΠΥΝ), στα γεωγραφικά όρια των οποίων βρίσκεται η κατοικία τους.

Μπορείτε να δείτε την προκήρυξη εδώ.

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 25 Μαϊος 2020 11:13