Συμμετοχή του 1ου ΓΕΛ στον Μαθητικό  Διαγωνισμό στα Οικονομικά  ΕΡΜΗΣ  για το έτος 2021 Κύριο

Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών (Ο.Π.Α.) σε συνεργασία με το Οικονομικό Επιμελητήριο της Ελλάδας και την Πανελλήνια  Ένωση Οικονομολόγων  Εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, διοργανώνει το 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό στα Οικονομικά για το έτος 2021.

Καθιερώθηκε με αφορμή τον εορτασμό των 100 ετών από την ίδρυση του Ο.Π.Α.

Σκοπός του διαγωνισμού είναι να καθιερωθεί ένας ετήσιος θεσμός άμιλλας οικονομικών γνώσεων ανάμεσα στους μαθητές/τριες Λυκείου στην Ελληνική Επικράτεια για να δοθούν κίνητρα στη νέα γενιά προκειμένου να αποκτήσει  καλύτερη πληροφόρηση για τις οικονομικές εξελίξεις.

Στην Α’ φάση του διαγωνισμού, που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 17/4/2021 έλαβε μέρος η  μαθήτρια της Γ’ τάξεως  ΖΕΥΓΑΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ .

Τις ευχόμαστε καλή επιτυχία.

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 21 Απριλίου 2021 18:39