Ολοκλήρωση εγγραφών Κύριο

Υπενθυμίζεται ότι, μετά τη λήξη της διαδικασίας υποβολής «Ηλεκτρονικής Αίτησης εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής» και της διαδικασίας πλήρωσης των κενούμενων θέσεων στο 1ο Πειραματικό ΓΕΛ Καρδίτσας, οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών, που δεν  έχουν ήδη υποβάλει την  επισυναπτόμενη Υπεύθυνη δήλωση του ν. 1599/1986 (Α΄ 75) προκειμένου να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους, υποχρεούνται άμεσα να :

Υποβάλλουν  την κάτωθι Υ.Δ. η οποία μπορεί να συμπληρωθεί με τους ακόλουθους τρόπους:

Α. Κατεβάζετε την έτοιμη Υ.Δ. (σε .doc) από την ιστοσελίδα του σχολείου, τη συμπληρώνετε, την υπογράφετε και την υποβάλετε στο σχολείο.

Β. Κατεβάζετε την έτοιμη Υ.Δ. (σε .doc) από την ιστοσελίδα του σχολείου, τη συμπληρώνετε, την υπογράφετε , τη σκανάρετε (ή τη φωτογραφίζετε με το κινητό) και την στέλνετε στο mail του σχολείου.

Γ. Συμπληρώνετε την Υ.Δ. μέσω της ιστοσελίδας https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/upeuthune-delose-kai-exousiodotese/ekdose-upeuthunes-deloses, απ’ όπου θα εξαχθεί ψηφιακά υπογεγραμμένη  (χωρίς να χρειάζεται χειρόγραφη υπογραφή), την οποία και στέλνετε στο mail του σχολείου.

Υπεύθυνη Δήλωση

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 04 Νοεμβρίου 2021 08:11