2010-11 sto sxoleioΑπό τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας ανακοινώνεται ότι ο επίσημος αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2014-2015 θα τελεστεί στις νέες εγκαταστάσεις του 1ου Γενικού Λυκείου Καρδίτσας, την Πέμπτη, 11-09-2014 και ώρα 10:30π.μ.
Στον επίσημο αγιασμό θα προσκληθούν και εκπρόσωποι φορέων, δηλ. εκπρόσωποι της θρησκευτικής και πολιτικής ηγεσίας, καθώς με την ευκαιρία του αγιασμού θα πραγματοποιηθούν και τα εγκαίνια του νεόδμητου κτηρίου του 1ου ΓΕ.Λ., ενός κτηρίου σύγχρονων ευρωπαϊκών προδιαγραφών, το οποίο βρίσκεται επί της οδού Αιόλου 28 και αποτελεί κόσμημα για την πόλη της Καρδίτσας.
Καλή σχολική χρονιά με υγεία, δημιουργικότητα, δύναμη, υπομονή και επιμονή στις νέες προκλήσεις.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 19 Οκτωβρίου 2014 19:23