ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ ΚΛΑΣΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ (ΣΤΙΒΟΥ) Κύριο

sxolikoi stivos (1)sxolikoi stivos (12)

Τα αγωνίσματα πραγματοποιήθηκαν με μεγάλη συμμετοχή μαθητών και μαθητριών που με πολύ καλές παρουσίες εκπροσώπησαν τα σχολεία τους.
Από το σχολείο μας οι μαθητές που διακρίθηκαν είναι:

Στο αγώνισμα των 100 μέτρων μαθητών τέταρτος ο Γιώργος Σπυριδώνης με 12?50

Στο αγώνισμα του τριπλούν μαθητών, ο Βασίλειος Βασιλακάκος με καλύτερο άλμα στα 12,95μ. που ήταν η δεύτερή του προσπάθεια, κατέλαβε την πρώτη θέση και μαζί την πρόκριση για τη β? φάση, αφού το όριο ήταν στα 12,80μ.

Στο άλμα σε μήκος μαθητών, τρίτος ο Αποστόλης Γιαννακός του 1ου ΓΕΛ, με καλύτερο άλμα στα 5,49μ, στην τρίτη προσπάθεια, ενώ 4ος πλασαρίστηκε ο Χρήστος Σιάντος με το τελευταίο του άλμα να είναι και το καλύτερο στα 5,41μ.

Στο άλμα σε μήκος μαθητριών, δεύτερη κατατάχθηκε η Όλγα Βούρδα με καλύτερη επίδοση το τέταρτό της άλμα στα 4,70μ.

Στο άλμα εις ύψος μαθητών, ο Βασίλης Βασιλακάκος πέρασε τον πήχη στα 1,87μ. στην τρίτη του προσπάθεια σε αυτό το ύψος και προκρίθηκε στη β? φάση του αγωνίσματος, αφού το όριο ήταν στο 1.84μ.

(πηγή http://karditsasportiva.gr)

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 21 Μαρτίου 2015 15:43